In principe, moeten btw-plichtigen, die btw-aangiften indienen op maand- of kwartaalbasis, jaarlijks het zogenaamde “decembervoorschot” betalen vóór 24 december. Dit is een voorschot (voorafbetaling) op de btw die verschuldigd is over het 4de kwartaal (voor kwartaalaangevers) of over de maand december (voor maandaangevers).
In het kader van de COVID-19 herstelmaatregelen, heeft de wetgever nu beslist om eenmalig van dit principe af te wijken. Als maand- of kwartaalaangever zal u dit jaar dus geen decembervoorschot moeten betalen.
De btw over de laatste aangifteperiode zal dan ook pas verschuldigd zijn tegen 20 januari 2021.
De ontheffing van het decembervoorschot is van toepassing voor alle btw-plichtigen die periodieke aangiften indienen. Er zijn geen bijzondere voorwaarden aan gekoppeld.